VR-Meetups “all over NL”!

Datum: 4 oktober 2015 Geschreven door: admin vr.nl In: 3D content, Digital Health, diversen, gear, VR in NL (en omstreken), VR Meet-ups, VR Nieuws, VR onderzoek

Ook op tv wordt tegenwoordig wat vaker aandacht aan VR besteed, zoals laatst weer toen Arthur van Hoff samen met Michiel Frackers op bezoek was bij De Wereld Draait Door. Als de titel dan ook nog “Virtual Reality in je huiskamer” is, helpt dat natuurlijk enorm om het begrip virtual reality meer bekendheid in Nederland te geven. En het gaat snel nu: VR wordt in steeds bredere kring bekend. Maar om er echt enthousiast over te kunnen worden, moet je het zelf meemaken/beleven/ondergaan. En dat kan prima op de Nederlandse VR-Meetups, waarvan er na de zomervakantie al een paar geweest zijn, maar waar er nu een boel en overal in het land aan zitten te komen.

Meetups door het hele land!

We hebben onlangs op 18 september een gecombineerde meetup ovelogo-CoolMindsr Unreal Engine & Virtual Reality in Nijmegen gehad met meer dan 50 deelnemers, 3 praatjes en leuke en mooie demo’s. Afgelopen donderdag was er een meetup in Rotterdam en aanstaande donderdag 8 oktober is er VR-Meetup in Leeuwarden. Hier is Coolminds de gastheer. Dit bedrijf heeft o.a. de Cardboard Owltoepassing van VR voor het bestrijden van angsten (VRET), die al sinds de jaren 90 in ontwikkeling is, in Friesland geïntroduceerd. Ook zal het bedrijfje Carboard Owl uit Utrecht aanwezig zijn. Het bedrijf produceert een zelf ontwikkeld model cardboards (op de nieuwe schakelaar na nagenoeg conform de Google Cardboard 2 specificaties, dus ook betere/grotere lenzen!), die heel makkelijk in elkaar te zetten zijn en in uitgevouwen toestand inderdaad op een uil lijken!

En dan hebben we in Nederland in deze zelfde maand oktober ook nog twee meerdaagse VR-events: Op 23 oktober zijn er meer dan 15 “virtual reality attracties” tijdens de Dutch Design Week in Eindhoven (DDW 2015) en tenslotte (deze maand dan!) zijn er de Dutch VR Days in Amsterdam van 29 oktober tot en met 1 november. Hier kan iedereen op zaterdag 31 oktober terecht voor een heel scala aan VR-demonstraties tijdens de vrij toegankelijke Demo Day.Dutch VR DAYS

Ook zijn er VR-Meetups vlak over de grens, bijvoorbeeld in Lille, Brussel of Keulen. Je vindt deze bijeenkomsten aangekondigd op de Meetup kalender van VR.NL en in het hoofdmenu van de website. Ook in november en december dit jaar kun je nog aardig wat VR-Meetups in Nederland verwachten. Ga erheen en beleef VR zelf! Zoals Arthur het laatst zelf nog zei over [tweet]VR: “Je moet het een keer geprobeerd hebben”![/tweet]

Op 15 december is er een VR-Meetup in Utrecht waar Cradboard Owl de gastheer is.

Commentaar op dit bericht is uitgeschakeld

LAATSTE NIEUWS

UITSPRAAK OVER VR

"To begin with, Virtual Reality is a part of computer science and it represents a new approach to computer science. Instead of treating the computer as a box that's out there that is supposed to accomplish something, you put a human being in the center and say, "Let's look at the human being closely. Let's see how people perceive the world or how they act. Let's design a computer to fit very closely around them, like a glove, you might say. Let's match up the technology to exactly what people are good at.""
Jaron Lanier, 1992